Stream nefunguje

Žně v živém přenosu

 • Počet zhlédnutí:
 • ×
 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@playtvak.cz!

 • Zašlete video

Speciální letní přenos z kombajnu

Pro letošní parné léto jsme pro vás v redakci internetové televize Slow TV připravili další pohybující se stream, tentokrát z kabiny kombajnu New Holland CR 9.90. V tomto přenosu budete moci během 14 dnů (až do konce sklizní) sledovat žňové práce na Slánsku. Vyráží se dle počasí, za ideálních podmínek v devět hodin ráno a seká se do devíti do večera, kdy začne padat rosa a sklizeň je nutné přerušit. Pokud není rosa, půjde sekat až do půlnoci. Dále musíte počítat s přestávkami na oběd a svačinu pro kombajnéra. V případě, že nás zastihne na poli déšť, je nutné práce okamžitě skončit a pokud je déšť trvalejší a spadne více vody, tak to může být zastávka i na více dní, dokud plodina znovu neuschne.

POKUD PŘENOS NEJEDE, TAK JE KOMBAJN VYPNUTÝ A NESKLÍZÍ SE

Technické detaily od kombajnu

Sklízecí mlátička New Holland CR 9.9 (laicky kombajn) patří mezi nejprokročilejší a nejproduktivnější kombajny na světě. Sklízí pomocí žací lišty o záběru 10,7 metru a je schopna sklízet až 50 ha obilí za den.Na kombajnu jsou instalovány systémy pro sběr dat o sklizni, které jsou schopné zaznamenat například výnos sklízené plodiny na každém místě pole, nebo zatížení motoru a spotřebu paliva. Při sklizni se kombajn pohybuje rychlostí 4 - 6 km/hod.

Související články

Tohle chtěl vidět každý kluk. Sledujte přímý přenos z okna kombajnu

Poděkování

Za možnost přenášení přenosu z českých žní děkujeme společnostem Agrotec a Rankcar za zprostředkování sklízecí mlátičky pro stream a společnosti AGRA Řisuty za vstřícnost a pomoc s intalací kamery.

    

Technologické řešení

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s miniaturní IP kamerovou jednotkou AXIS F41 a externí snímací jednotkou AXIS F1015, kterou vytvořili na míru experti ze společnosti CamStreamer. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

    

Sdílejte:
 • Facebook
 • Google+
 • Twitter

Komentáře

Poskytovatelem technologie pro sledování aktuální polohy kombajnu je společnost NetRex.


Online na SlowTV

 • Planespotting

  Planespotting

  12 930 410 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  2 438 975 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  3 016 479 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  114 955 zhlédnutí
 • jez_zlata_koruna-logo

  Sjíždění jezu Zlatá koruna

  184 937 zhlédnutí