Stream nefunguje

Surikaty na hlídce

 • Počet zhlédnutí:
 • Zachyťte 2 surikaty!
  ×

  Na stráži je obvykle 1 surikata, pokud se vám podaří zachytit 2 a více surikat najednou, pošlete nám jejich snímek!

 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@playtvak.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

Nový zvířecí živý přenos vám přináší pohled na jedny z neoblíbenějších zvířat pražské zoologické zahrady. Surikaty jsou známé zejména díky svému „panáčkování“ na zadních nohách a neustálému monitorování okolí. A právě takové místo jsme pro vás v Africkém pavilonu našli a namířili na něj kameru.

Surikaty

V přírodě jsou surikaty doma v suchých oblastech Afriky, kde je potrava často vzácná a její hledání zabere spoustu času. Přitom se musejí mít samy neustále na pozoru – ač patří mezi šelmy, vzhledem ke svým malým rozměrům by se mohly stát snadným úlovkem řady pozemních i vzdušných predátorů. Aby náročný život v chudém prostředí a s množstvím nepřátel zvládly, žijí surikaty v rodinných skupinách. Zatímco ostatní shánějí potravu, nejméně jedna je vždy na stráži v typicky vzpřímeném postoji a bystře se rozhlíží kolem sebe, připravená varovat ostatní před jakýmkoliv vetřelcem. Když nastane poplach, všechny surikaty bleskově zmizí v síti podzemních nor, jejichž hloubením, vylepšováním a upevňováním tráví velkou část dne.

Pražská kolonie surikat

Surikaty obývají expozici poblíž Afrického domu od roku 2001 a v současné době ji tvoří osm členů. Mezi ostatními obzvláště vyniká sameček Richmond, který se pravidelně ujímá role hlavní chůvy všech narozených mláďat. Do Zoo Praha přišel ve skupině mladých zvířat v květnu 2011, kterým se o tři roky později podařilo odchovat první mláďata. Od té doby rodina úspěšně odchovala tři další vrhy, celkem devět mláďat (naposledy 1. 4. 2016, kdy se narodila tři mláďata).

Věříme, že se vám náš zvířecí přenos bude líbit, a pokud se se vám podaří zachytit nějaké zajímavé okamžiky, pošlete nám je na náš Facebook nebo e-mailem na slowtv@playtvak.cz (zmáčkněte klávesu Print Screen na klávesnici a obrázek poté uložte).

Partneři

Zoo Praha – plným názvem Zoologická zahrada hl. m. Prahy – je zoologická zahrada v dolní části pražské Troje, otevřená 28. září 1931. Jde o moderní zahradu, která ukazuje zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí.

Technologické řešení

    

IP kamera AXIS Q1615 se 40 mm objektivem. Za poskytnutí konektivity vděčíme Chytré síti od O2. Spojení se serverem Playtvak.cz zajišťuje streamovací aplikace CamStreamer a D-Link DWR-953 Wireless AC750 4G LTE Multi-WAN Router. Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se dozvíte na facebookovém profilu NetRex

.

Tagy:
Sdílejte:
 • Facebook
 • Google+
 • Twitter

KomentářeOnline na SlowTV

 • veverky_logo_small_nu

  Krmítko pro veverky

  37 529 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  15 343 447 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  3 237 611 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  3 513 039 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  222 447 zhlédnutí