Playtvak.cz
Reklama
Stream nefunguje

Ptačí hotel: Čekání na první návštěvníky

  • Počet zhlédnutí: 278 047

Po loňském úspěchu živého přenosu z ptačí budky, ve kterém jste mohli několik týdnů sledovat zabydlování, hnízdění a krmení sýkorčí rodinky, jsme pro vás i letos připravili ptačí podívanou.

Budky jsou optimalizovany pro menší ptáky jako jsou sýkorky, modřinky nebo vrabci. Apartmán ptačího hotelu navrhla a vybavila Harddecore Gallery a technologicky zajistila společnost NetRex. Nacházejí se v nádherném prostředí Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V blízkosti pár minut doletu je k dispozici několik krmítek, park a vydatný vodní tok Vltava. Hosté zde mohou zdarma využít wi-fi připojení, dálkově ovládaná svítidla, záložní zdroj energie a hlavně inteligentní kamerový systém.

Budky mají stylový potisk od Harddecore Gallery, který vybrali na fanoušci Slow TV v rámci volby na Facebooku. Jarní motivy ptačích budek si můžete prohlédnout na zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Otvírák hobby

Ornitologové řeší záhadu růžové budky v designovém ptačím hotelu

Otvirak_reality

Píp šou, kterou můžete sledovat i v práci. Čech postavil skvělý ptačí hotel

Technologická výbava ptačího hotelu:

Dohled je v obou apartmánech zajištěn společností NetRex s pomocí diskrétní IP kamerové jednotky AXIS F44 se snímacími jednotkami (objektivy) F1035 a F1005. Dva objektivy vždy snímají interiér (zadní stěna a strop, podle potřeby lze přepínat), třetí sleduje kmen stromu kvůli případým zlodějům z řad savců. Apartmán má osvětlení LED diodami, má IR noční přísvit a je navíc osazen mikrofonem. Spojení se serverem Playtvak.cz zajišťuje streamovací aplikace CamStreamer a mobilní streamovací sada NetRex MVSi. Za poskytnutí konektivity vděčíme Chytré síti od O2.

Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se dozvíte na facebookovém profilu NetRex.

    

Ptáčci děkují

Za stavbu a vybavení ptačího hotelu děkujeme Harddecore Gallery, prodejní galerii v Praze na Senovážném náměstí, která zastupuje české i světové nezávislé tvůrce.

Sdílejte:
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter

Komentáře

Sledujte živě