Playtvak.cz
Reklama
Stream nefunguje

Ptačí krmítko v Makově

  • Počet zhlédnutí: 819 777

V tomto online přenosu jste mohli během zimy podobně jako v loňském roce pozorovat ptačí krmítko ze záchranné stanice Makov.

Záchranná stanice živočichů Makov se nachází nedaleko Písku a funguje od roku 1993. Stanice ročně přijme okolo 300 zraněných, nemocných, vyčerpaných, nevyspělých nebo jinak handicapovaných volně žijících živočichů.

Stanice je vybavena 35 voliérami na ploše 4000m2. Aktuálně se zde nachází přibližně 100 živočichů. Srnky, čápy bílé, husy velké, labuť nebo různé druhy kachen můžete spatřit i na webkameře.

Provozovatelem stanice je ČSOP Makov, vedoucím pan Libor Šejna, povoláním hajný. Kromě péče o zvířata se ve stanici také pořádají vzdělávací programy pro školy a veřejnost, ročně stanici navštíví více než 6000 lidí. Kamera u krmítka je v provozu již sedm let - my jsme ji nyní pro účely Slow TV lehce upravili a dodali noční přísvit.

Pozorovací hra: vytváříme galerii zvířat

Během přenosu sestavujeme další galerii zvířat, která se ve streamu objevují a vy si ji můžete nyní prohlédnout v pravo v rubrice ON-LINE REPORTÁŽ.

Chcete mít vlastní krmítko? Několik tipů z Makova

Pokud si chcete zřídit vlastní krmítko a pozorovat přes zimu ptáky, pan Šejna z Makova doporučuje následující:

  • Správné menu: inspirujte se ošatkou z našeho vysílání! Slunečnice, ořechy, kukuřice, jeřabina, obilí ptákům chutná. Nikdy nekrmte mokrým nebo plesnivým pečivem.
  • Krmítko má být zastřešené: v našem vysílání z Makova není vidět, že nad ošatkou je plexisklová stříška, a tak krmení není zmáčené. Krmítka vždy opatřete stříškou.
  • Uklízejte prostor pod krmtkem: odhozené slupky a nepořádek pod krmítkem vždy ukliďte, abyste zabránili hnití a šíření nemocí. V Makově každý týden zem pod krmítkem dezinfikují.

Podpořte Záchrannou stanici živočichů Makov

Pokud se vám pomalá televize s Makova líbí, můžete činnost stanice podpořit třeba formou dárcovské SMS. Další informace najdete na www.makov.cz

DMS MAkov

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Otvirak_idnes

Padesát druhů ptáků u jednoho krmítka. Teď je uvidíte na Slow TV

srnka

U krmítka na Slow TV je nával. Mráz a sníh žene ptáčky k hostině

Technologické řešení:

IP kamera Axis P1365-E s mikrofonem a nočním IR přísvitem. Spojení se serverem Playtvak.cz zajišťuje streamovací aplikace CamStreamer společnosti NetRex. Za poskytnutí konektivity děkujeme společnosti SamNet.cz

Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se dozvíte na facebookovém profilu NetRex.

    

Sdílejte:
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter

Komentáře

Sledujte živě