Tlačný remorkér Rio 2 v přístavu Děčín - Loubí (5. dubna 2016)

Lodí do Německa

On-line reportáž

Aktualizovat
09:32
19.4. Čekáme na KVB Vera a zatím dočišťujeme vany a děláme údržbu na lodi, čištění a svařování.
09:52
17.4. Dnes vykládáme. Ihned jak dokončíme vyložení se vrhneme na vyčištění obou van pro další nakládku. Tentokrát se bude jednat o zajímavost, budeme překládat z jiné lodi (KVB Vera)!
12.4. Odjezd nám zablokovala Bohemia, takže posádka vyrazila pro čerstvé pečivo na cestu a kolem poledního by už mělo být vše připravené na plavbu.
RIO 2 a Bohemia

RIO 2 a Bohemia

09:42
10.4. Kapitán Batista je zpět! Po dlouhém a zaslouženém volnu znovu usedl do kapitánského křesla a dnes přesune RIO 2 do Děčína. Tam zítra provedou opravy na výfuku a vyrazí na cestu.
5.4. Ve čtvrtek stojíme v Magdeburku, Dopoledne kluci nakupují a poté pojedeme prázdní do Lovosic. Tam naložíme hnojivo a nově by tam nastoupit kapitán Batista.
Magdeburk

Magdeburk

09:14
28.3. Dnes máme v plánu přesun do Lovosic. Tam budeme zítra nakládat hnojivo pro Magdeburg a v pátek je plánovaný odjezd z Ústí.
14:23
23. 3. V pátek jedeme pro malou vanu do Magdeburku, poté pokračujeme od Lovosic pro hnojivo. Do Čech bychom mohli dorazit v pondělí.
22.3. Dnes budeme vykládat a potom bychom měli jet prázdní do Čech. Pořád nám mrzne a padá sníh.
Stojíme

Stojíme

09:21
21.3. Dnes nás čeká vyložení šrotu. Uvidíme, kdy na nás přijde řada.
11:44
16.3. Jedeme do Magdeburgu, kde máme v pondělí vykládat hnojivo. Následně se přesuneme do přístavu Brandenburg, kde vyložíme železný šrot.
13.3. Dnes nakládáme železným šrotem velkou vanu, kterou večer odvezeme na terminál. Zítra pojedeme s malou vanou do Lovosic nakládat hnojivo. Today we are loading the big van by iron scrap which we are transfering to terminal in the evening. Tomorow we are going to Lovosice with the small van.
Nakládka/Loading

Nakládka/Loading

9.3. Jsme ve čtvrtém úseku, kde není zrovna moc vody. Vyrazili už kolem šesté, ale nemůžeme zde tolik točit. Šrouby se místy zahlcují a přisávají, takže nám vibruje záď. Dnes by chtěl kapitán dojet někam k Muehlberg, takže nás čeká Lutherstadt, Wittenberg, Elster, Pretzsch, Torgau a Belgern. Počasí nám přeje, fouká jen mírně, což ale není na překážku.
Východ slunce

Východ slunce

09:48
6.3. Stále si hrajeme na ledoborec. Pokud ale někde zamrzneme, má kapitán připravený kontakt na místní skutečný ledoborec a ten naší loď vytáhne z případných problémů. Jinak jsme na dálku aktivovali novou kartu, která byla v zařízení neaktivní (a o které jsme neměli tušení) a ta by měla fungovat přes T-mobileDE. Snad se to projeví i na kvalitě přenosu.
3.3. V sobotu RIO2 proplouvá mezi krami.
Ledoborec

Ledoborec

2.3. Máme naloženo na ponor 130 cm. Loď by sice uvezla více, ale jsme limitovaní hloubkou řeky, která má 175 cm. Malý update ohledně signálu, snad brzy budeme mít novou kartu navíc, které pomůže vykrýt hluchá místa.
Šrot naložený

Šrot naložený | foto: slowTV

11:28
27.2. Jedeme zhruba na třetinu výkonu. Cestu nám komplikuje mráz a ledová tříšť, která ucpává studny chladícího zařízení motoru. Překvapivě velmi nízké teploty komplikují chlazení...
09:28
26.2. Pomalu se vracíme domů a dnes nás čeká hodně měst: Coswig, Wittenberg, Lutherstadt, Elster, Torgau a počítáme někde kolem Belgern budeme kotvit. Příjemnou plavbu bez výpadků přeje tým SlowTV.
14:34
21.2. Stále čekáme na vyložení. Jsme na vyčkávací pozici a vykládka zatím probíhá u lodi se jménem NOVA.
08:03
16.2. Výpadek řešíme. Držte nám palce.
09:18
13.2. Jsme u jezer a z dřívějších plaveb víme, že je zde špatný signál. Neočekáváme mnoho záběrů. Bohužel.