Tlačný remorkér Rio 2 v přístavu Děčín - Loubí (5. dubna 2016)

Lodí do Německa

On-line reportáž

Aktualizovat
12:13
21.6. Dnes už máme v plánu komoru Flaesheim, Ahsen a Datteln. Tam se napojíme na DEK a hned si napojíme naše vany, které jsme nechali před Ludinghausen. Počítáme, že dnes by posádka měla dojet někam kolem Muenster, možná kousek dál.
09:29
12.6. Dnes jedeme nakládat do Salzgiteru. Odpoledne dojedeme na místo a počkáme do zítřka, kdy budeme nakládat.
09:11
7.6. Čekáme na vyložení. Je tu docela rušno a před námi je loď s obrovským nákladem přes 2500 tun (podle odhadu kapitána). Vykládají zde vysavačem, který pobere 65 tun za hodinu. Střídmý odhad je dnešní odpoledne... pesimističtější až zítra.
4.6. V pátek odpoledne jsme vyjeli z Payne se sladovým ječmenem, který vezeme do Gelsenkirchen. V pondělí odpoledne čekáme před kanálem RHK, který můžeme kvůli šířce proplout až po 22 hodině. Zítra vyrazíme do cíle.
Podvečerní nálada s RIO 2 nad komorou Münster

Podvečerní nálada s RIO 2 nad komorou Münster

09:42
28.5. Z hlášení kapitána: vykládka se rozběhla a měli by nás dnes v klidu vyložit. Následně musíme vany umýt, aby jsme je připravili na nakládku obilí. Toto snad dnes naložíme v Peine a pojedeme s ním do Gelsenkirchenu. Dnes ještě přijde kontrolorka, aby nám prodloužila verifikaci van pro naložení obilí.
11:31
22.5. Vykládáme vany a mezitím jsme jeli doplnit pitnou vodu. Dnes bude snad hotovo a zítra budeme znovu nakládat. Voda zase klesá a doufáme, že jí bude dost na průjezd naší lodi.
10:45
11.5. Nepřeje nám voda a budeme se proto věnovat údržbě van. Čeká nás přebroušení a nátěr skladovacího prostoru a drobné opravy na lodi.
4.5. Včera jsme kousek popojeli do Buckau, ráno jsme vyrazili chvilku před 6, máme naloženo necelých 500 tun v obou vanách a míříme do Lovosic a Ústí. Uvidíme, zda-li tam dorazíme. Vše závisí na stavu vody. V pátek bychom chtěli dojet k Wittenbergu, v sobotu někam k Muhlbergu a neděli nad Drážďany.
Brzy po ráno

Brzy po ráno

08:56
3.5. Kapitán Batista hlásí: „Čekáme, až se uvolní poloha, abychom mohli začít překládat z Kvb Andrea. Budeme nakládat jen na 100 cm ponoru, jelikož moc vody na Labi není.“
2.5. Dnes vykládáme velkou a malou vanu. Zítra bychom měli odlehčovat 310 tun kazivce a do malé budeme dávat 170 tun fosfátu. S nákladem pojedeme do Čech. Není moc vody a tak pojedeme s ponorem 1 metr.
Vykládka velké vany v Magdeburku

Vykládka velké vany v Magdeburku

09:04
30. 4. Včera po obědě jsme dopluli do Magdeburku, kde nás ve středu čeká vykládat hnojiva. Zítra se vystřídá posádka, nastoupí Dan s Kamilem a na volno jedou Pavel s Kubou. Posádka se mění po 28 dnech. Přejeme krásné pondělí.
12:23
23.4. Dnes jsou v plánu Drážďany a a kotva u Konigstein. Zítra odpoledne nás zachytí Beskydu v Hřensku a protáhnou nás proti proudu do Děčína.
20.4. Překládáme!
Překládáme z KVB Vera

Překládáme z KVB Vera

09:32
19.4. Čekáme na KVB Vera a zatím dočišťujeme vany a děláme údržbu na lodi, čištění a svařování.
09:52
17.4. Dnes vykládáme. Ihned jak dokončíme vyložení se vrhneme na vyčištění obou van pro další nakládku. Tentokrát se bude jednat o zajímavost, budeme překládat z jiné lodi (KVB Vera)!
12.4. Odjezd nám zablokovala Bohemia, takže posádka vyrazila pro čerstvé pečivo na cestu a kolem poledního by už mělo být vše připravené na plavbu.
RIO 2 a Bohemia

RIO 2 a Bohemia

09:42
10.4. Kapitán Batista je zpět! Po dlouhém a zaslouženém volnu znovu usedl do kapitánského křesla a dnes přesune RIO 2 do Děčína. Tam zítra provedou opravy na výfuku a vyrazí na cestu.
5.4. Ve čtvrtek stojíme v Magdeburku, Dopoledne kluci nakupují a poté pojedeme prázdní do Lovosic. Tam naložíme hnojivo a nově by tam nastoupit kapitán Batista.
Magdeburk

Magdeburk | foto: Slow TV

09:14
28.3. Dnes máme v plánu přesun do Lovosic. Tam budeme zítra nakládat hnojivo pro Magdeburg a v pátek je plánovaný odjezd z Ústí.
14:23
23. 3. V pátek jedeme pro malou vanu do Magdeburku, poté pokračujeme od Lovosic pro hnojivo. Do Čech bychom mohli dorazit v pondělí.