Tlačný remorkér Rio 2 v přístavu Děčín - Loubí (5. dubna 2016)

Lodí do Německa

On-line reportáž

Aktualizovat
20.11. Torgau před námi a dnešní cíl je jasný, Magdeburg!
Krajina před Torgau

Krajina před Torgau

14:36
14.11. Jsme kousek od Mělníku. Dnes kotvíme u Roudnice a zítra dojedeme poslední kousek. Pak už nás čeká nakládka něčeho většího. V pátek pak budeme hrát tetris a zkusíme doložit ještě další kusy.
10:15
9.11. Vyloženo a jsme na cestě domů. Dnes chceme přespat u Calwörde a zítra připojit i malou vanu. Pak nás čeká návrat do vlasti pro kusovku.
7.11. Mlhavé počasí hodné listopadových dní.... I přes pochmurné počasí je dnešní den radostný. Náš kapitán slaví narozeniny a my mu za celý tým přejeme vše nejlepší. Oslava musí ale počkat až do večera. Vezeme 1000 tun hnojiva a zítra máme vykládat. Podle toho, jak nás zdrží komora, kterou dnes máme v cestě, tak buď ještě zítra kousek pojedeme, nebo jen vyložíme.
Mlhavý den na kanálech

Mlhavý den na kanálech

30.10. Jsme na místě u přístavu Beddingen. Momentálně čekáme, až nám dají vědět, kdy a kde budeme vykládat. Jelikož zde zítra mají svátek, tak počítáme, že se vykládka posune.
RIO 2 na kotvě

RIO 2 na kotvě

24.10. Včera jsme vyložili a najeli do loděnice. Ukotvili jsme v doku a dopoledne se něj čerpá voda. Odpoledne, pokud vyjde čas, sundají technici z loděnice šrouby. Pokud budou poškozené, tak je odvezou do Gluckstadtu a oprava by trvala 1-2 dny. Závisí to na závažnosti poškození.
Loděnice

Loděnice

09:23
23.10. Jsme v Hamburku a jedeme na vykládku. 3 kusy z Lovosic budou vyložené rychle a pak nás čeká loděnice a výměna šroubů.
11:41
20.10. Kapitán hlásí: „Včera jsme dojeli pod přívoz v Pretzsch. Dnes to bude asi někde kolem Magdeburku. Tam přijde mechanik na opravu vysílačky. V sobotu ráno vyrazíme dále a poté bychom v neděli chtěli dojet někam k Gesaacht ke komoře. V pondělí dopoledne do Hamburku.“ Přejeme příjemnou plavbu
19.10. Dopoledne dojedeme do přístavu v Drážďanech, kde necháme malou vanu a uděláme menší posun. Poté vyrazíme, uvidíme podle mlhy, která nám plavbu nepříjemně zpomaluje.
Podzimní stmívání

Podzimní stmívání

09:26
18.10. Kapitán Batista hlásí: „Stojíme v Ústí na Labem pod Centrálním přístavem. Čekáme až se trochu zvedne mlha, abychom mohli vyrazit. Doufejme, že nebude tak dlouho jako včera. V Děčíně si pak doložíme malou vaničku šrotem a pokud možno ještě dnes bychom jeli přes hranice.“ My přejeme příjemný podzimní den posádce i všem našim fanouškům!
17.10. Dnes je na Labi mlha, která by se dala krájet. Včera jsme dojeli do Lovosic, kde čekáme na nakládku 3 kusů. Mají zde rozbitý jeřáb (ujeli vagony a poškodily ho) a tak musíme použít mobilní jeřáb, s kterým to bude trvat o trochu déle. Začít bychom měli dnes dopoledne.
Mlha

Mlha

16.10. Beskydy nám teď pomáhají do Střekova.Tam se zase odpojí a vrátí zpět do Děčína. My se zásobíme pitnou vodou na Vaňově a pak dojedeme do Prosmyk, kde by jsme měli zítra naložit tři kusovky o váze 115 t, 108 t a 98 t.
S pomocí Beskyd

S pomocí Beskyd

10:21
13.10. Jedeme domů. Stav vody je dobrý, a tak můžeme jet trochu rychleji. Dnes nás čekají města Wittenberg, Elster, Pretzsch, Prettin a Torgau. Kousek za posledním budeme kotvit. V Děčíně necháme malou vanu na naložení šrotu a pojedeme do Lovosic pro kusovku.
11.10. V pondělí večer jsme dorazili do Magdeburku. Včera ráno jsme vyložili železný šrot z malé vany. S velkou vanou jsme se přesunuli k vykládce, vykládka se opožďuje a kapitán zatím neví, kdy přijdeme na řadu. Včera se nám vystřídala posádka. Nově je zde Kuba s Fandou a Kamil s Danem „šli na volno“.
Vykládka šrotu

Vykládka šrotu

9.10. Máme naloženou řepku a uháníme na Magdeburg. Tam budeme zítra vykládat velkou vanu a o něco později i železný šrot z malé vany, která na nás v Magdeburgu čeká. Pak zpět domů pro novou kusovku.
Řepka schovaná pod střechou vany

Řepka schovaná pod střechou vany

09:06
6.10. Prší jako z konve. Dnes bychom měli začít nakládat okolo 11, uvidíme kolik naložili ti před námi. Pokus naložíme, tak ještě dnes vyrazíme.
11:22
3.10. Čekáme v Hamburku na vykládku. Ta bude zítra a možná to bude přeložení do lodě, co stojí před námi. Potom buď se šrouby do loděnice, nebo jen vysušíme vanu a naložíme řepku.
2.10. O víkendu jsme dorazili do Magdeburku, kde jsme odstavili malou vanu. V neděli jsme dojeli do Wittenberge. Dnes plánujeme doplout do Geesthacht, tam bychom zůstali, protože Němci mají v úterý svátek - Den německé jednoty - výročí znovusjednocení Německa roku 1990. Vykládat budeme až ve středu ráno. Počasí posádce moc nepřeje, prší a fouká.
Zlato nad Labem

Zlato nad Labem

12:27
29.9. Dnes budeme celý den na cestě, projedeme Thorgau a zítra plánujeme dorazit až do Magdeburgu, kde necháme malou vanu. Od rána máme problémy se signálem, takže se obraz bohužel objevuje jen sporadicky.
27.9. Mlha nebo ne, nakládáme. Další plány od pana kapitána zjistíme, až bude naloženo. Teď ho nebudeme rušit. | Mist or not, we are loading new cargo. We’ll get you further plan once loading is done, we don’t want to disturb capitan now.
Nakládáme v mlze.

Nakládáme v mlze. | foto: slowTV