Stream nefunguje

Číhejte na bílé jeleny! (přenos ukončen)

 • Počet zhlédnutí:
 • Vyhrajte prohlídku obory!
  ×Vidíte jeleny? Jestli ne, buďte trpěliví a číhejte! Když vytvoříte krásný noční či denní snímek obrazovky se stádečkem, máte šanci vyhrát exkluzivní rodinný výlet do velké obory, která běžně není přístupná! Podmínky soutěže najdete v článku.
 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@playtvak.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

AKTUALIZACE: Přenos byl ukončen. Probíhal od 31. srpna do 27. září.

Naše kamera sledovala v přímém přenosu poklidnou scénu s krmelcem - ve dne krásně zelenou, v noci černobílou, přisvícenou infračerveným světlem. Když jste byli trpěliví, brzy jste se dočkali příchodu téměř pohádkových zvířat - vzácných bílých jelenů, kteří žijí jen velmi málo zemích a v České republice je uvidíte pouze na čtyřech místech.

V našem online vysílání jste mohli sledovat jeleny v Oboře Žleby, která byla založena v roce 1972 za účelem vytvoření druhé linie chovu bílé jelení zvěře. Hlavním důvodem byla snaha o omezení příbuzenské plemenitby. Celkově se v oboře chová kolem100 kusů zvířat, v záběru kamery ale můžete zahlédnout jen menší stádečko o počtu 6 kusů, které tvoří 1 desetiletý jelen, 1 jednoroční špičák a 4 laně.

Soutěž rodinnou expedici do Obory Žleby!

Pozorné číhání na Slow TV přineslo diváku Faunovi jedinečnou příležitost: poslal nám krásný snímek a vyhrál soukromou výpravu do běžně nepřístupné velké obory přímo s panem oborníkem!

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Se Slow TV počíhejte na vzácné bílé jeleny. Příležitost jednou za život

Poděkování

Obora Žleby je ve správě společnosti Lesy ČR. Za spolupráci při zajištění streamu a jeho úpravu pro Slow TV děkujeme.


Technologické řešení

IP kamera AXIS Q1635, která je pro noční záběry vybavena IR přísvitem. Spojení se serverem Playtvak.cz zajišťuje streamovací aplikace CamStreamer společnosti NetRex. Připojení k internetu zajišťuje síť O2 4G LTE.

    

Sdílejte:
 • Facebook
 • Google+
 • Twitter

KomentářeOnline na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  965 647 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  14 117 611 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  2 828 614 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  3 282 814 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  171 907 zhlédnutí