Playtvak.cz
Reklama
Stream nefunguje

Hlavní nádraží Praha: vlaky v přímém přenosu

  • Počet zhlédnutí: 1 963 027
OdjezdNástup. / kolej
KamČas
DĚČÍN HL.N.R23:216S / 26S
NYMBURK HL.N.Os23:25
BEROUNOs23:271A / 11a
TÁBORR23:327J / 32J
ŘÍČANYOs23:36
PRAHA-VRŠOVICEOs23:36
PRAHA-RADOTÍNOs23:57
BUDAPEST-KELETIEN23:58
PARDUBICE HL.N.Ex0:01
KLADNO-OSTROVECOs0:15
DOBŘÍŠOs0:16
PříjezdNástup. / kolej
Ze směruČas
ŽilinaEx
Ex 120 Hradčany
Expres
  • do označených vozů možno zakoupit místenku
  • bistrovůz
  • ve vlaku je plánováno řazení vozu s bezdrátovým připojením k internetu
  • ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V
  • dámský oddíl (oddíl pro samostatně cestující ženy)
  • vůz nebo oddíly vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let
  • přeprava spoluzavazadel s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo a cestujícího, v některých vlacích pouze pro jízdní kolo
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
22:486 / 28
Graz Hbfrj
rj 372 W. A. Mozart
railjet
  • business oddíl (povinná rezervace míst - k jízdence pro 1.vozovou třídu nutno zakoupit místenku do tohoto oddílu), do ostatních oddílů možno zakoupit místenku
  • restaurační oddíl
  • palubní portál
  • ve vlaku je plánováno řazení vozu s bezdrátovým připojením k internetu
  • přípojky 230 V
  • tichý oddíl
  • místa pro cestující s dětmi do 10 let
  • dětské kino
  • přeprava jízdních kol s povinnou rezervací místa
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
23:133 / 2
BohumínLE
LE 1366 LEO Express
LEOExpress
  • povinná rezervace míst – nutno zakoupit místenku
  • občerstvení roznáškovou službou
  • palubní portál
  • ve vlaku je plánováno řazení vozu s bezdrátovým připojením k internetu
  • ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V
  • tichý oddíl
  • vůz nebo oddíly, vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku
23:191B / 13b
Praha-HolešoviceR
R 733 Ludvík Zatěranda
rychlík
  • do označených vozů možno zakoupit místenku
  • vůz nebo oddíly vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let
  • úschova během přepravy s možností rezervace místa pro jízdní kolo
  • vlak veze přímý vůz
23:217J / 32J
StrančiceOs
Os 9150
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
  • vlak nečeká na žádné přípoje
23:22
Berlin HbfEN
EN 477 Metropol
EuroNight
  • ve vlaku řazeny k sezení pouze vozy 2.vozové třídy
  • lůžkový vůz
  • lehátkový vůz
  • povinná rezervace míst – nutno zakoupit místenku
  • do označených vozů možno zakoupit místenku
  • ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V
  • vlak veze přímý vůz
23:27
MiloviceOs
Os 9436
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
  • vlak nečeká na žádné přípoje
23:33
BerounOs
Os 8873
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
23:36
TurnovOs
Os 9539
osobní vlak
  • úschova během přepravy (do vyčerpání kapacity)
23:36
Roudnice n.LabemOs
Os 6927
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
23:51
Benešov u PrahyOs
Os 2570
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
23:52

Po pořadu Planespotting, kde sledujeme letadla nad Letištěm Václava Havla, jsme v redakci Slow TV chtěli dopřát podobný zážitek také fanouškům železnice. Toto je první ovoce našeho snažení. Podívejte se na pražské hlavní nádraží pěkně z výšky, pusťte si zvuk a zkontrolujte si na informační tabuli, jaké vlaky právě přijíždějí či odjíždějí ... a přitom nikam nespěchejte, v pomalé televizi vám žádný vlak neujede!

Záběr kamery nelze bohužel rozšířit až na 7. nástupiště. Po pravé straně brání výhledu budova. Kameru není ani možné bezpečně umístit a uchytit více „doleva“.

V případě VÝPADKU nám prosím napište na slowtv@playtvak.cz. Opravy přenosu se tak dočkáte nejrychleji. Děkujeme, že nám pomáháte!

Naši partneři

Za pomoc při umístění kamery děkujeme společnosti Mint Group, která nabízí pronájem kanceláří v budově Panorama Business Center s výhledem na Hlavní nádraží a panorama Prahy (6800 m² a 91 garážových míst).

Při komunikaci tématu spolupracujeme s experty z redakce ŽelPage ,která vydává magazín o drážní dopravě nejen v České republice, kalendář výletních vlaků a dalších zájmových akcí, výběrovou fotogalerii, řazení osobních vlaků a další databáze informací o kolejové dopravě.

    

Externí obrázek

Děkujeme serveru www.webcamplaza.net za šíření SlowTV.

Technologické řešení:

Video snímá IP kamera Axis P1365 s 80mm objektivem a funkcemi Lightfinder a WDR pro kvalitní barevný obraz v různých světelných podmínkách a dokonce i v noci.

Streamovací aplikace CamStreamer společnosti NetRex nahraná přímo v kameře dokáže spojit v reálném čase obraz a zvuk ze dvou různých zdrojů a poslat finální video bez jakéhokoli mezičlánku přímo do přehrávače Playtvak.cz.Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se dozvíte na facebookovém profilu NetRex.

Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2.

    

Sdílejte:
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter

Komentáře

Sledujte živě