Železniční stanice Praha-Vršovice leží na trati 220 z Prahy hlavního nádraží do Českých Budějovic. Začíná tady také slavný Posázavský Pacifik, tedy trať 210 do Čerčan a do Dobříše.
I když to tak na první pohled nevypadá, je stanice Praha-Vršovice jednou z nejvytíženějších u nás. Přes její obvod totiž směřují soupravy na odstavné nádraží Praha-Jih. Nádraží je přímou kolejí spojené také se stanicí Praha-Smíchov.
Stanice byla uvedena do provozu dlouhých 9 let po zprovoznění dráhy císaře Františka Josefa do Českých Budějovic, tedy v roce 1880, a několikrát měnila svůj název. Původně se jmenovala Nusle, za první republiky Nusle - Vršovice, svoje definitivní jméno získala stanice až během druhé světové války.
Když budete náš přímý přenos sledovat pozorně, uvidíte motorové vozy řad 810, 814/914, ale také dvoupatrové vagony Bmto tažené legendárními Brejlovci. Trasu do Benešova brázdí elektrické CityElefanty, do Českých Budějovic klasické soupravy v čele s elektrickými lokomotivami řady 362 nebo 380. Za pár měsíců začne v obvodu stanice Praha-Vršovice rekonstrukce IV. tranzitního koridoru, takže k zahlédnutí budou také pracovní vlaky. Těšte se.
Sdílet video na FBOdjezdDeparture | Čas | Zpoždění | Nástupiště / kolej | |
---|---|---|---|---|
Kam | ||||
ŘÍČANY | Os Os 9163 osobní vlak
| 20:36 | / 2 | |
ČESKÉ BUDĚJOVICE | R R 733 Vltava rychlík
| 20:51 | / 2 | |
STRANČICE | Os Os 9165 osobní vlak
| 20:56 | / 2 | |
PRAHA HL.N. | Os Os 9022 osobní vlak
| 20:59 | ||
PRAHA HL.N. | Os Os 2566 osobní vlak
| 21:00 | / 1 | |
ČERČANY | Os Os 9023 osobní vlak
| 21:00 | ||
PRAHA HL.N. | R R 702 Vltava rychlík
| 21:04 | / 1 | |
ŘÍČANY | Os Os 9167 osobní vlak
| 21:06 | / 2 | |
BENEŠOV U PRAHY | Os Os 2571 osobní vlak
| 21:26 | / 2 | |
PRAHA HL.N. | Os Os 2568 osobní vlak
| 21:30 | / 1 |
PříjezdArrival | Čas | Zpoždění | Nástupiště / kolej | |
---|---|---|---|---|
Odkud | ||||
Púchov | EC EC 122 Valašský expres Eurocity
| 20:44 | ||
Praha hl.n. | R R 733 Vltava rychlík
| 20:50 | / 2 | |
Praha hl.n. | Os Os 9165 osobní vlak
| 20:55 | / 2 | |
Čerčany | Os Os 9022 osobní vlak
| 20:59 | ||
Praha hl.n. | Os Os 9023 osobní vlak
| 20:59 | ||
Benešov u Prahy | Os Os 2566 osobní vlak
| 21:00 | / 1 | |
České Budějovice | R R 702 Vltava rychlík
| 21:04 | / 1 | |
Praha hl.n. | Os Os 9167 osobní vlak
| 21:05 | / 2 | |
Luhačovice | R R 882 Slovácký expres rychlík
| 21:14 | 5 min | |
Praha hl.n. | Os Os 2571 osobní vlak
| 21:25 | / 2 |