Stream nefunguje

Přímý přenos: Ptačí krmítko v Makově (přenos ukončen)

 • Počet zhlédnutí:
 • Zachytíte špačka obecného?
  ×

  Špaček obecný odlétá v zimě na jih, ale během února a března se vrací do českých krajin. Podaří se vám ho v krmítku Makov zachytit? Pošlete nám snímky na Facebook

 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@playtvak.cz!

 • Zašlete video

AKTUALIZOVÁNO: Přenos byl ukončen. Běžel od poloviny listopadu 2015 do konce března 2016.

V tomto online přenosu jste mohli během zimy pozorovat ptačí krmítko ze záchranné stanice Makov.

Záchranná stanice živočichů Makov se nachází nedaleko Písku a funguje od roku 1993. Stanice ročně přijme okolo 300 zraněných, nemocných, vyčerpaných, nevyspělých nebo jinak handicapovaných volně žijících živočichů.

Stanice je vybavena 35 voliérami na ploše 4000m2. Aktuálně se zde nachází přibližně 100 živočichů. Srnky, čápy bílé, husy velké, labuť nebo různé druhy kachen můžete spatřit i na webkameře.

Provozovatelem stanice je ČSOP Makov, vedoucím pan Libor Šejna, povoláním hajný. Kromě péče o zvířata se ve stanici také pořádají vzdělávací programy pro školy a veřejnost, ročně stanici navštíví více než 6000 lidí. Kamera u krmítka je v provozu již sedm let - my jsme ji nyní pro účely Slow TV lehce upravili a dodali noční přísvit.

Pozorovací hra: sestavili jsme galerii zvířat

Během přenosu jsme díky vašich příspěvků a postřehům sestavili galerii zvířat, která se ve streamu objevila a vy si ji můžete nyní prohlédnout v pravo v rubrice ON-LINE REPORTÁŽ.

Chcete mít vlastní krmítko? Několik tipů z Makova

Pokud si chcete zřídit vlastní krmítko a pozorovat přes zimu ptáky, pan Šejna z Makova doporučuje následující:

 • Správné menu: inspirujte se ošatkou z našeho vysílání! Slunečnice, ořechy, kukuřice, jeřabina, obilí ptákům chutná. Nikdy nekrmte mokrým nebo plesnivým pečivem.
 • Krmítko má být zastřešené: v našem vysílání z Makova není vidět, že nad ošatkou je plexisklová stříška, a tak krmení není zmáčené. Krmítka vždy opatřete stříškou.
 • Uklízejte prostor pod krmtkem: odhozené slupky a nepořádek pod krmítkem vždy ukliďte, abyste zabránili hnití a šíření nemocí. V Makově každý týden zem pod krmítkem dezinfikují.

Podpořte Záchrannou stanici živočichů Makov

Pokud se vám pomalá televize s Makova líbí, můžete činnost stanice podpořit třeba formou dárcovské SMS. Další informace najdete na www.makov.cz

DMS MAkov

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Otvirak_idnes

Padesát druhů ptáků u jednoho krmítka. Teď je uvidíte na Slow TV

srnka

U krmítka na Slow TV je nával. Mráz a sníh žene ptáčky k hostině

Technologické řešení:

IP kamera AXIS P3364-LVE s mikrofonem a nočním IR přísvitem. Spojení se serverem Playtvak.cz zajišťuje streamovací aplikace CamStreamer společnosti NetRex. Za poskytnutí konektivity děkujeme společnosti SamNet.cz

Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se dozvíte na facebookovém profilu NetRex.

    

Sdílejte:
 • Facebook
 • Google+
 • Twitter

KomentářeOnline na SlowTV

 • potakova fotka
 • Planespotting

  Planespotting

  7 855 218 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  1 042 372 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • Sjíždění jezu v Českém Krumlově.
 • Chytněte surikatu.

  Surikaty na hlídce

  95 348 zhlédnutí