Stream nefunguje

Ptačí krmítko v Makově

 • Počet zhlédnutí:
 • Videozáznam - poslední dvě hodiny krmítka
 • Zachytíte stehlíka obecného?
  ×

  Stehlík je náš nejpestřejší a nezaměnitelný pěvec. Pokud se vám pořadí ho v přenosu zachytit, nasdílejte nám snímky na Facebook.

 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@playtvak.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

V tomto online přenosu jste mohli během zimy podobně jako v loňském roce pozorovat ptačí krmítko ze záchranné stanice Makov.

Záchranná stanice živočichů Makov se nachází nedaleko Písku a funguje od roku 1993. Stanice ročně přijme okolo 300 zraněných, nemocných, vyčerpaných, nevyspělých nebo jinak handicapovaných volně žijících živočichů.

Stanice je vybavena 35 voliérami na ploše 4000m2. Aktuálně se zde nachází přibližně 100 živočichů. Srnky, čápy bílé, husy velké, labuť nebo různé druhy kachen můžete spatřit i na webkameře.

Provozovatelem stanice je ČSOP Makov, vedoucím pan Libor Šejna, povoláním hajný. Kromě péče o zvířata se ve stanici také pořádají vzdělávací programy pro školy a veřejnost, ročně stanici navštíví více než 6000 lidí. Kamera u krmítka je v provozu již sedm let - my jsme ji nyní pro účely Slow TV lehce upravili a dodali noční přísvit.

Pozorovací hra: vytváříme galerii zvířat

Během přenosu sestavujeme další galerii zvířat, která se ve streamu objevují a vy si ji můžete nyní prohlédnout v pravo v rubrice ON-LINE REPORTÁŽ.

Chcete mít vlastní krmítko? Několik tipů z Makova

Pokud si chcete zřídit vlastní krmítko a pozorovat přes zimu ptáky, pan Šejna z Makova doporučuje následující:

 • Správné menu: inspirujte se ošatkou z našeho vysílání! Slunečnice, ořechy, kukuřice, jeřabina, obilí ptákům chutná. Nikdy nekrmte mokrým nebo plesnivým pečivem.
 • Krmítko má být zastřešené: v našem vysílání z Makova není vidět, že nad ošatkou je plexisklová stříška, a tak krmení není zmáčené. Krmítka vždy opatřete stříškou.
 • Uklízejte prostor pod krmtkem: odhozené slupky a nepořádek pod krmítkem vždy ukliďte, abyste zabránili hnití a šíření nemocí. V Makově každý týden zem pod krmítkem dezinfikují.

Podpořte Záchrannou stanici živočichů Makov

Pokud se vám pomalá televize s Makova líbí, můžete činnost stanice podpořit třeba formou dárcovské SMS. Další informace najdete na www.makov.cz

DMS MAkov

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Otvirak_idnes

Padesát druhů ptáků u jednoho krmítka. Teď je uvidíte na Slow TV

srnka

U krmítka na Slow TV je nával. Mráz a sníh žene ptáčky k hostině

Technologické řešení:

IP kamera Axis P1365-E s mikrofonem a nočním IR přísvitem. Spojení se serverem Playtvak.cz zajišťuje streamovací aplikace CamStreamer společnosti NetRex. Za poskytnutí konektivity děkujeme společnosti SamNet.cz

Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se dozvíte na facebookovém profilu NetRex.

    

Sdílejte:
 • Facebook
 • Google+
 • Twitter

KomentářeOnline na SlowTV

 • Planespotting

  Planespotting

  12 614 710 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  2 336 607 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  2 961 582 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  100 188 zhlédnutí
 • jez_zlata_koruna-logo

  Sjíždění jezu Zlatá koruna

  172 374 zhlédnutí