Stream nefunguje
Tramvaj je v depu

Mazací tramvaj jede Prahou

 • Počet zhlédnutí:
 • Komentovaná projížďka Prahou!
  ×

  V úterý 14. března jsme pro vás zrealizovali komentovanou projížďku Prahou. Průvodcem zajímavými lokalitami v centru Prahy vám byl pan Pavel Fojtík, odborník na historii pražské dopravy a vedoucí archívu DPP. Již brzy na našich stránkách naleznete záznam z celé jízdy.

 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@playtvak.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

ONLINE REPORTÁŽ NA TECHNET.CZ

Prožijte spolu s námi spanilou jízdu městem a sledujte Prahu tak, jak ji můžete vidět jen z jediného místa - z korby mazací tramvaje!

Tramvaj s evidenčním číslem 5572 – Mazačka – získala v Opravně tramvají mezi květnem a prosincem 2016 mj. zesílenou karoserii, pochozí plocha plošiny je nyní tvořena nerezovými plechy, byl upraven vchod v prostoru předních dveří, repasovány součásti elektrické výzbroje a závěrem získala Mazačka nový lak v původním designu. Vzhledem k velkému rozsahu oprav bylo v jejich průběhu rozhodnuto o rozšíření funkčnosti tohoto speciálního tramvajového vozu a byly provedeny konstrukční úpravy umožňující instalaci kropicí nádrže na zavlažování zatravněných pásů mezi kolejemi.

Mazací tramvaj (s evidenčním číslem 5572), pro kterou se vžil zkrácený název Mazačka, slouží na pražských tramvajových tratích od ledna 2015. Aplikace maziva pomáhá snížit hluk a opotřebení kolejnic a kol. Každý den najede Mazačka v průměru přes 200 kilometrů. Tramvaj je kromě už zmíněné kamery vybavena také GPS a WiFi připojením, takže je možné sledovat její aktuální polohu. V její blízkosti je také možné se přes WiFi připojit k internetu.

Jízdní řád tramvaje 5572 v pracovních dnech

Jízdní řád tramvaje 5572 v sobotu

Jízdní řád tramvaje 5572 v neděli

Za zpracování jízdní řádu děkujeme našim fanouškům Martinu Staňkovi a Michalu Fialovi!

Čištění mazací tramvaje

Vše o mazací tramvaji, čtěte na Technet.cz


Pošlete nám zajímavé snímky jízdy tramvaje na náš Facebook
(zmáčkněte klávesu Printscreen na klávesnici, snímek uložte a nasdílejte)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Mazací tramvaj ve vozovně Pankrác

„Pickup“ tramvaj už zase krouží Prahou. Podívejte se na přímý přenos

Motospojka zdraví tramvaj!

Český unikát. Projeďte se Prahou v přímém přenosu z mazací tramvaje

Den otevřených dveří - depo Hostivař

Po Praze už teď jezdí zimní čas. Podívejte se kudy


SUMMARY FOR OUR ENGLISH-SPEAKING AUDIENCE:

Mazací tramvaj

Weird LIVE stream: See Prague from a moving Lubricating Tram

Spolupráce a unikátní technologické řešení:

Instalace a vysílání probíhá ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy.

    


Obraz snímá IP kamera AXIS Q3505-VE poskytující barevný obraz ve dne i v noci. V její paměti je nahraná aplikace CamStreamer společnosti NetRex , která umožńuje přenos videa přímo z kamery do přehrávače Playtvak.cz. Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se dozvíte na facebookovém profilu NetRex. Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2.

    

Sdílejte:
 • Facebook
 • Google+
 • Twitter

Komentáře

Poskytovatelem technologie pro sledování aktuální polohy Mazačky je společnost NetRex.


Online na SlowTV