Stream nefunguje
Tramvaj je v depu
Dnešní aktuální ujetá vzdálenost tramvaje: 0 km

Právě teď: mazací tramvaj jede Prahou

 • Počet zhlédnutí:
 • Vyhraj triko!
  ×

  Nasdílej nám na náš Facebook snímek z mazačky a můžeš vyhrát triko s "Mazací tramvají". 3 trička získají fanoušci, jejichž příspěvky budou nejvíce sdíleny, komentovány či označeny „Líbím se ti“.

 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@playtvak.cz!

 • Zašlete video

Mazací tramvaj je v servisu.


Mazací tramvaj musela na důležitou údržbu do servisu.

Na pražské koleje se vrátí opět v červenci 2016.


Prožijte spolu s námi spanilou jízdu městem a sledujte Prahu tak, jak ji můžete vidět jen z jediného místa - z korby mazací tramvaje!

Čištění mazací tramvaje

Vše o mazací tramvaji, čtěte na Technet.cz

Pražská mazací tramvaj je dnes již legendární vůz, který na světě jezdí jen jeden. Tramvaj řady T3 byla postavena v roce 1965 a nejdříve vozila běžné cestující. V roce 1991 byla přestavěna na nákladní vůz s hydraulickou rukou. V roce 2014 však dostala zcela jiný úkol: ve dne i v noci křižuje Prahou a s pomocí speciálního maziva postřikuje koleje tak, aby se snížila hlučnost provozu a opotřebení tramvajových kol.

Mazací vůz je jedním z nejvytíženějších vozů DPP, který jezdí každý den od 3:40 do 0:19. Proto musí každý lichý čtvrtek v měsíci zůstat ve vozovně Pankrác a podrobit se pravidelné technické kontrole. Pokud je vše v pořádku, vyjede v tento den po 14 hodině.

Pošlete nám zajímavé snímky jízdy tramvaje na náš Facebook (zmáčkněte klávesu Printscreen na klávesnici, snímek uložte a nasdílejte)

JÍZDNÍ ŘÁD MAZACÍ TRAMVAJE (platný od soboty 5. března 2016)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Mazací tramvaj ve vozovně Pankrác

„Pickup“ tramvaj už zase krouží Prahou. Podívejte se na přímý přenos

Motospojka zdraví tramvaj!

Český unikát. Projeďte se Prahou v přímém přenosu z mazací tramvaje

Den otevřených dveří - depo Hostivař

Po Praze už teď jezdí zimní čas. Podívejte se kudy


SUMMARY FOR OUR ENGLISH-SPEAKING AUDIENCE:

Mazací tramvaj

Weird LIVE stream: See Prague from a moving Lubricating Tram

Spolupráce a unikátní technologické řešení:

Instalace a vysílání probíhá ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy.

Technologii pro živý přenos a WIFI na palubě zajišťuje společnost DataRail Czech Republic a.s. prostřednictvím vlastního řešení TrainData M300 a připojení do všech dostupných sítí současně.

         

Mini kavárny Coffee Joy nabízí na netradiční místech jako je nádraží či metro kvalitní nápoje připravované vždy z čestvě namleté kávy a našlehaného mléka. Provozovny s usměvanou obsluhou a rozumnými cenami naleznete v Praze, Plzni a Brně.

Obraz snímá IP kamera AXIS Q3505-VE poskytující barevný obraz ve dne i v noci. V její paměti je nahraná aplikace CamStreamer společnosti NetRex , která umožńuje přenos videa přímo z kamery do přehrávače Playtvak.cz. Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se dozvíte na facebookovém profilu NetRex.

    

Sdílejte:
 • Facebook
 • Google+
 • Twitter

KomentářeOnline na SlowTV

 • Tramvaj KT.

  Praha ze střechy tramvaje

  564 317 zhlédnutí
 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  638 651 zhlédnutí
 • potakova fotka
 • Planespotting

  Planespotting

  8 518 452 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  1 263 973 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze